Centrum Usług Logistycznych
Lokalizacja
Morze
Dziwnów
Jurata
Szczecin
Świnoujście
Ustka
Góry
Polańczyk
Szklarska Poręba
Zakopane
Miasta
Poznań
Warszawa
Wrocław
Dowolna lokalizacja
Przyjazd
Wyjazd
Dorośli
1 dorosły
2 dorosłych
3 dorosłych
4 dorosłych
Dowolna liczba
Dzieci
1 dziecko
2 dzieci
3 dzieci
Bez dzieci
Powiew morskiej bryzy

Powiew morskiej bryzy

  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności
13 kwietnia 2022

Szum fal, mieniący się złotem piasek i wielka, otwarta przestrzeń, która daje poczucie wolności – nadmorskie klimaty wiosną są bardzo przyciągające. Wyjazd do jednej z miejscowości usytuowanej nad morzem jest świetnym pomysłem na spędzenie weekendu lub kilku dni i podziwiania świata budzącego się po zimie do życia. Dobrą opcją jest pobyt w obiekcie Centrum Usług Logistycznych w Świnoujściu lub w Juracie. Wszystkie te miejsca mają swój urok i przypadną do gustu nawet bardzo wymagającym.

PIĘKNE ŚWINOUJŚCIE

W ciągu kilku minionych lat Świnoujście przeszło wielką metamorfozę, stając się eleganckim kurortem na skalę europejską, a nawet światową. Znajdziemy tu piękną, szeroką i długą promenadę, która jest otoczona zielenią i rabatami z kolorowymi kwiatami. Wielką atrakcję dla turystów stanowi słoneczny zegar wodny, który jest również fontanną. Na końcu promenady w kierunku zachodnim znajdują się również tężnie, które są zasilane solanką z Uzdrowiska Świnoujście. Spacerując między tężniami, można wdychać powietrze bogate w cenne mikroelementy, takie jak: jod, brom, magnez, wapń czy potas, które pomagają w leczeniu chorób układu oddechowego i we wzmocnieniu systemu odpornościowego.

Poza główną promenadą można też spacerować deptakiem, na którym znajdują się również ścieżka rowerowa oraz tor do jazdy na wrotkach i rolkach. Ciekawym pomysłem jest przechadzka brzegiem morza w jedną stronę i powrót promenadą lub deptakiem w drugą. Warto pamiętać, że Świnoujście to także przepiękna latarnia morska, wiatrak Stawa Młyny (stawa to morski znak nawigacyjny), port oraz bliskość granicy z Niemcami – można np. zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle słupków granicznych. Ze Świnoujścia można się wybrać na ciekawe wycieczki, np. na wyspę Uznam, wyspę Wolin, do Kopenhagi, Malmö, Berlina, Hamburga czy Lubeki.

Ośrodek CUL w Świnoujściu ma bardzo dobrą lokalizację. Znajduje się blisko głównej promenady i morza, dlatego jest obiektem tak chętnie odwiedzanym przez gości. W ofercie znajdują się pokoje 1–3-osobowe oraz pokoje typu studio nawet dla czterech osób. Pobyty zawierają całodzienne wyżywienie, serwowane w zlokalizowanym w ośrodku bufecie. Potrawy, przygotowywane na miejscu przez szefa kuchni, są oparte na tradycyjnych recepturach. Obiad jak u mamy czy babci będzie zwieńczeniem miłego dnia spędzonego na długich spacerach po tym nadmorskim kurorcie.

DLA FANÓW JAZDY NA ROWERZE

Sympatycy jazdy rowerem również powinni się wybrać do Świnoujścia. Mamy tu liczne trasy dla miłośników spędzania czasu na dwóch kółkach.

Fani rowerów będą z pewnością zadowoleni z możliwości, które dają Jurata oraz cały Półwysep Helski. Tutaj także można odbyć wiele przyjemnych wycieczek rowerowych pośród pięknych sosnowych lasów. Ci, którzy wolą spacery, także nie będą się nudzić. Mnogość uliczek, chodniczków czy ścieżek daje liczne warianty zaplanowania trasy przechadzki.

ILE MÓRZ JEST W JURACIE?

Jurata to trochę miejscowość dwóch mórz – mamy tu Bałtyk od strony północnej, tzw. otwarte morze, oraz Bałtyk od strony południowo-zachodniej, czyli od strony Zatoki Puckiej. Właśnie tu znajduje się piękne molo, z którego można podziwiać widoki i robić fantastyczne zdjęcia. Poza tym możemy się zachwycać pięknem wielu zabytkowych willi i pensjonatów, w których przed laty wczasowali znani Polacy – np. Wojciech Kossak czy Maria Pawlikowska-Jasnorzewska.

Z Juraty możemy w łatwy sposób dostać się do Helu – starego, portowego, kaszubskiego miasta, ostatniego na Półwyspie Helskim. Znajduje się tam m.in. fokarium, w którym można zobaczyć foki. To atrakcja zarówno dla młodszych, jak i dla dorosłych, dlatego to miejsce zawsze jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. W Helu znajdują się również Muzeum Rybołówstwa Morskiego z wieżą widokową, zabytkowe chaty kaszubskie, Dom Morświna, latarnia morska i port. Atrakcją jest także stacja końcowa kolei biegnącej przez cały Półwysep Helski.

Na Helu spotkamy liczne zabytki militarne. To prawdziwy raj dla miłośników takich obiektów. Na półwyspie pozostało wiele militarno-historycznych pamiątek – bunkry, schrony, wieże kierowania ogniem, niemieckie stanowiska artyleryjskie, betonowe umocnienia oraz działa Rejonu Umocnionego.

Z Juraty można się również wybrać na wycieczkę do pobliskiej Jastarni, znanej miejscowości turystycznej. Można tam zwiedzić port, przystanie, Muzeum Pod Strzechą czy zabytkową chatę rybacką.

Ośrodek CUL w Juracie znajduje się blisko molo i morza od strony Zatoki Puckiej. W obiekcie jest wiele pokoi i pokoi typu studio przeznaczonych dla 1–4 osób. Pobyty są oferowane z całodziennym tradycyjnym wyżywieniem przygotowywanym na miejscu przez kucharzy. W menu znajdziemy również potrawy kuchni międzynarodowej, a zwłaszcza śródziemnomorskiej. Nawet najbardziej wymagające podniebienia będą zadowolone.

Zachęcamy do wiosennych pobytów nad morzem. Nadmorskie powietrze bogate w jod, cudowne zachody słońca, szerokie plaże, liczne trasy spacerowe i rowerowe są świetną opcją na choćby krótki pobyt z dala od dużych miast, codziennego pędu i natłoku obowiązków. Cudowna przestrzeń będzie ukojeniem nawet dla najbardziej zmęczonych i zabieganych osób.

 

Dominika Koprowska

Dział Marketingu CUL

Nasze najlepsze oferty

mobile nav bg
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij