Centrum Usług Logistycznych
Lokalizacja
Morze
Dziwnów
Jurata
Szczecin
Świnoujście
Ustka
Góry
Polańczyk
Szklarska Poręba
Zakopane
Miasta
Poznań
Warszawa
Wrocław
Dowolna lokalizacja
Przyjazd
Wyjazd
Dorośli
1 dorosły
2 dorosłych
3 dorosłych
4 dorosłych
Dowolna liczba
Dzieci
1 dziecko
2 dzieci
3 dzieci
Bez dzieci
Pełne atrakcji Międzyzdroje

Pełne atrakcji Międzyzdroje

  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności
13 czerwca 2022

Słynny nadbałtycki kurort, jakim są niewątpliwie Międzyzdroje, nikomu nie pozwoli się nudzić. Ostatnie lata to okres szybkiego rozwoju i przygotowania dla turystów szeregu bardzo ciekawych propozycji do spędzania czasu. Długie spacery, wycieczki rowerowe, możliwość bliskiego spotkania z żubrem, ale także planetarium, oceanarium czy Bałtycki Park Miniatur znakomicie urozmaicą nam czas spędzony w Międzyzdrojach.

Piękna, szeroka plaża to ogromny atut tej miejscowości. Każdy poczuje tu przestrzeń i dominację natury nad człowiekiem. Relaks na plaży w ciągu dnia czy wieczorne spacery i podziwianie cudownych zachodów słońca są tym, co przede wszystkim przyciąga nas nad Morze Bałtyckie. W Międzyzdrojach możemy pójść na mające 395 m długości molo, a także zajrzeć do słynnej w całej Polsce Alei Gwiazd i przyłożyć swoją dłoń do odcisków dłoni sławnych aktorów, piosenkarzy, reżyserów i znanych artystów.

Koniecznie trzeba odwiedzić Kawczą Górę, by z jej punktu widokowego podziwiać piękno nadmorskiego krajobrazu. Prowadzą na nią najdłuższe na polskim wybrzeżu schody, mające aż 128,5 m długości. Taka wspinaczka po schodach to dobry trening i sprawdzenie własnych możliwości.;) Miłośnicy przyrody powinni również pójść do Wolińskiego Parku Narodowego. Znajdują się tu lasy bukowe dopełnione wieloma gatunkami roślin, co zachwyca obrazem różnorodności przyrody i jednocześnie daje nam poczucie wielkiej bliskości natury. Atrakcją Parku, którą trzeba odwiedzić jest Zagroda Pokazowa Żubrów. Wzdłuż niej znajdują się pomosty widokowe, z których można wypatrywać tych okazałych zwierząt.

Ciekawym miejscem do odwiedzenia jest także Jezioro Turkusowe, którego kolor wody zabiera nas w egzotyczną podróż. Turkusowy kolor wody to efekt dużej zawartości wapnia, ponieważ jezioro powstało w miejscu dawnej kopalni kredy. Co ważne, nie można się w nim kąpać z powodu dużej zawartości związków chemicznych. Piękne wycieczki przyrodnicze fajnie jest zwieńczyć w zlokalizowanym przy głównej promenadzie oceanarium. Znajdują się tam 34 akwaria, w których zobaczymy wiele egzotycznych gatunków, a wśród nich nawet rekiny, ośmiornice i płaszczki. Poza tym przejdziemy się szklanym tunelem, w którym czeka na nas wiele fajnych atrakcji…

Zajrzymy jeszcze do planetarium w Międzyzdrojach, bo naprawdę warto. To jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Można się wybrać na jeden z kilku seansów i odbyć podróż do odległych galaktyk, pobyć bliżej gwiazd i odkryć wiele tajemnic kosmosu. Miłośnicy muzyki na żywo koniecznie powinni się też wybrać na jakiś koncert. Imprezy muzyczne, a także występy kabaretów są organizowane w międzyzdrojskim amfiteatrze. Ciekawą atrakcją jest również Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach z miniaturą Bałtyku i licznymi charakterystycznymi budowlami z wszystkich krajów nadbałtyckich, a wśród nich pałace, zamki, latarnie morskie, a nawet  nasz żaglowiec Dar Pomorza.

Łatwy dostęp do wszystkich atrakcji, a także bliskość morza i plaży zapewnia ośrodek Centrum Usług Logistycznych zlokalizowany w bardzo atrakcyjnym miejscu Międzyzdrojów. W ofercie jest aż 260 miejsc noclegowych w wygodnych, ładnych pokojach oraz w domkach campingowych. Pokoje są jedno-, dwu-, trzyosobowe, a dla tych, którzy potrzebują więcej miejsca przygotowano apartamenty typu studio. Ośrodek oferuje pyszne posiłki (śniadania i obiadokolacje) z urozmaiconymi potrawami, które są atrakcyjnie podane i zachęcą do skosztowania nawet największego niejadka. 

W Międzyzdrojach możemy także obcować z historią i wielkimi postaciami tego świata. Jedna z takich niespodzianek jest dostępna w ośrodku Centrum Usług Logistycznych. Istnieje tu możliwość spędzenia nocy w pokoju, w którym przez kilka lat mieszkał nastoletni szlachcic meklemburski Claus von Amsberg (żył w latach 1926-2002). W 1966 r. ożenił się z następczynią tronu niderlandzkiego, późniejszą królową Niderlandów - Beatryczą zur Lippe-Biesterfeld, z którą panował od 1980 roku. Już niedługo pojawi się stosowna tabliczka upamiętniająca miejsce, w którym mieszkał i się uczył. Jeśli ktoś ma ochotę dowiedzieć się o tym wcześniej, może spytać w recepcji, gdzie znajduje się jego pokój. Przy odrobinie szczęścia, może będą Państwo pierwszymi Gośćmi, którzy poznają tę tajemnicę. 

Zachęcamy do odkrywania Międzyzdrojów i spędzenia czasu w tej słynnej miejscowości.

 

Dominika Koprowska

Dział Marketingu CUL

 

OSW w Międzyzdrojach

ul. Krótka 1
72-500 Międzyzdroje

miedzyzdroje.cul.com.pl

Recepcja i rezerwacja:
Tel.: +48 91 328 02 81
Tel.: +48 504 315 723
E-mail: miedzyzdroje@cul.com.pl

Nasze najlepsze oferty

mobile nav bg
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij