Centrum Usług Logistycznych
Lokalizacja
Morze
Dziwnów
Jurata
Szczecin
Świnoujście
Ustka
Góry
Polańczyk
Szklarska Poręba
Zakopane
Miasta
Poznań
Warszawa
Wrocław
Dowolna lokalizacja
Przyjazd
Wyjazd
Dorośli
1 dorosły
2 dorosłych
3 dorosłych
4 dorosłych
Dowolna liczba
Dzieci
1 dziecko
2 dzieci
3 dzieci
Bez dzieci
Odkryjmy piękno Poznania

Odkryjmy piękno Poznania

  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności
07 listopada 2022

Urokliwe, kolorowe kamieniczki Starego Rynku, Palmiarnia z mnóstwem gatunków roślin oraz zapach rogali świętomarcińskich wypiekanych z okazji święta 11 Listopada - to zaledwie trzy powody, by odwiedzić Poznań. A ciekawych atrakcji jest tu znacznie więcej.

Zacznijmy od rogali, których święto wypada już niedługo, a wywodzi się z odpustu organizowanego w Parafii św. Marcina w dniu 11 listopada. To właśnie w tym czasie mieszkańcy Poznania i odwiedzający miasto goście zjadają ponad milion sztuk tego przysmaku. Rogale powstają z półfrancuskiego ciasta i są nadziewane bakaliami oraz białym makiem. Nie bez znaczenia jest fakt, że posiadają unijny certyfikat, który pozwala na ich wypiekanie tylko w Wielkopolsce i wyłącznie według ścisłej receptury. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak produkuje się rogale świętomarcińskie, powinien wybrać się do Rogalowego Muzeum Poznania na lekcję historii połączoną z praktycznymi warsztatami pieczenia. Muzeum mieści się w kamienicy Starego Rynku.

Będąc na Starym Mieście w samo południe lub o 15:00 warto zerknąć na zegar na wieży miejskiego ratusza. Zgodnie z tradycją właśnie w tych godzinach nad zegarem otwierają się drzwiczki a oczom turystów i mieszkańców ukazują się dwa koziołki, które trykają się rogami. Oprócz tego jest jeszcze Pomnik Koziołków, zlokalizowany na Placu Kolegiackim. Można tam z bliska zobaczyć ten osławiony symbol Poznania i uwiecznić go na pamiątkowej fotografii.

Wizytując stolicę Wielkopolski warto też wybrać się do Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego „Brama Poznania”. Zobaczymy tam ciekawą multimedialną ekspozycję oraz będziemy mieli szansę wziąć udział w jednym z cyklicznych wydarzeń kulturalnych i turystycznych, jakie są organizowane w tym miejscu. Możemy też pójść Traktem Królewsko-Cesarskim, który rozpoczyna się w „Bramie Poznania”, i zobaczyć najciekawsze atrakcje związane z historią miasta. Jedną z nich jest niewątpliwie dawna wyspa katedralna Ostrów Tumski. Zobaczymy na niej katedrę, kościół najświętszej Marii Panny oraz zabytkowe domy kanoników i klimatyczne uliczki. Wizyta w tym miejscu to niezapomniana podróż w czasie.

W Poznaniu można również odwiedzić Centrum Szyfrów Enigma i poznać historię polskich matematyków. Ich sukces został pokazany na nowoczesnej multimedialnej wystawie, a dodatkowo są tu organizowane zajęcia kulturalno-naukowe i edukacyjne. Poza licznymi walorami historycznymi Poznań oferuje również unikatowe miejsca do obcowania z przyrodą. Jednym z nich jest przepiękny Park Cytadela, który znajduje się na powierzchni prawie stu hektarów. Błogi spacer licznymi alejkami i odkrywanie tajemniczych zakątków zrelaksuje i wyciszy, a ceniący sobie aktywniejsze spędzanie czasu, mogą przemierzać te szlaki rowerem. Miłośnicy flory poza wizytą w parku powinni odwiedzić Palmiarnię Poznańską. Jest to największy tego typu obiekt w Polsce a zgromadzono w nim aż 17 000 roślin z całego świata.

Odwiedzając Poznań możemy zatrzymać się w należącym do CUL obiekcie Olimpia, który oferuje gościom wygodne 1-, 2- i 3-osobowe pokoje. Z wyższych pięter budynku rozpościera się fantastyczny widok na panoramę miasta a posiłki serwowane są w eleganckiej i efektownie wykończonej restauracji Olimpia, która poza obfitymi śniadaniami oferuje dania kuchni polskiej, włoskiej i amerykańskiej.

PROMOCJA! Odkryjcie uroki Poznania w sezonie jesienno-zimowym i odwiedźcie nas weekendowo wraz z rodziną, drugą połówką lub przyjaciółmi. Na hasło „Weekend w Poznaniu” 2-osobowy pokój ze śniadaniem otrzymacie w cenie 436 zł za 2 noce lub 3-osobowy w cenie 588 zł za dwie noce. Dodatkowo w Restauracji Olimpia czeka na Was przepyszna pizza z 20% rabatem. Co istotne, że dzieci do lat 3 nocują u nas bezpłatnie. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy recepcji a rezerwacji można dokonywać telefonicznie lub mailowo minimum 3 dni przed planowanym przyjazdem.

Poznań to nasza propozycja na udany wyjazd w ramach eksplorowania polskich miast. Warto tu zajrzeć, by odkryć miejsca wyjątkowo klimatyczne, poznać ich historię, poczuć atmosferę i miło się zaskoczyć.

Dominika Koprowska
Dział Marketingu CUL
 
Olimpia Poznań
ul. Taborowa 8
60-790 Poznań

Nasze najlepsze oferty

mobile nav bg
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij