Centrum Usług Logistycznych
Lokalizacja
Morze
Dziwnów
Jurata
Szczecin
Świnoujście
Ustka
Góry
Polańczyk
Szklarska Poręba
Zakopane
Miasta
Poznań
Warszawa
Wrocław
Dowolna lokalizacja
Przyjazd
Wyjazd
Dorośli
1 dorosły
2 dorosłych
3 dorosłych
4 dorosłych
Dowolna liczba
Dzieci
1 dziecko
2 dzieci
3 dzieci
Bez dzieci
Wrocławskie klimaty

Wrocławskie klimaty

  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności
27 kwietnia 2022

Wiosna czy lato to dobry czas na zwiedzenie miast, które od dawna chcieliśmy zobaczyć. Wrocław od lat jest w czołówce najchętniej odwiedzanych przez turystów ośrodków miejskich. Co jest w nim tak magnetycznego?

Piękny, malowniczy rynek, słynny Ostrów Tumski, ogród botaniczny i ogród japoński, imponujące ZOO i oczywiście Panorama Racławicka to tylko część z wielu interesujących miejsc, jakie czekają na nas we Wrocławiu. Miasto bardzo dynamicznie się rozwija, przechodzi rewitalizację i obok starszych atrakcji wyrastają zupełnie nowe. 

Koniecznie trzeba zobaczyć słynny wrocławski rynek. Jest on otoczony malowniczymi mieszczańskimi kamieniczkami, a jego  charakterystyczny punkt to gmach ratusza, który jest unikatowym w Europie zabytkiem architektury gotyckiej i renesansowej. Życie na rynku toczy się i dniem i nocą, dlatego można tu spędzać czas od rana, aż po długie kolacje. Słynny Ostrów Tumski to też bardzo zabytkowa część Wrocławia. Znajduje się tam wiele zabytków, jak gotycka katedra św. Jana Chrzciciela ze zjawiskowym srebrnym ołtarzem oraz niezwykły dwukondygnacyjny kościół halowy - kolegiata św. Krzyża i św. Bartłomieja. Można tu także odwiedzić Muzeum Archidiecezjalne, w którym m.in. znajduje się Księga henrykowska z pierwszym zdaniem zapisanym w języku polskim. Wielką atrakcją na wieczorny spacer jest latarnik, który zapala gazowe latarnie. 

Oczywiście ważnym punktem wizyty we Wrocławiu powinno być także zobaczenie Panoramy Racławickiej. Dzieło malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka ma wymiary 15 x 114 m i jest umieszczone w specjalnej rotundzie. Przedstawia bitwę pod Racławicami, która miała miejsce 4 kwietnia 1794 r. Obraz daje wrażenie wielowymiarowości, ponieważ zastosowano różne zabiegi malarskie, jak specjalna perspektywa i zabiegi techniczne wykorzystujące np. oświetlenie.

Pobyt we Wrocławiu warto zwieńczyć wizytą w ZOO, będącym największym w Polsce ogrodem zoologicznym, w którym znajduje się aż 1100 gatunków zwierząt. Jest tu słoniarnia, pawilon małp, baszta niedźwiedzi oraz Afrykarium. Ta ostatnia atrakcja przenosi nas w podwodny świat zwierząt. Jest to pierwsze w Polsce oceanarium oraz jedyne na świecie, które zostało poświęcone faunie i florze jednego kontynentu.

Inne atrakcje, które również umilą czas to przejażdżka po mieście zabytkowym tramwajem, rejs parostatkiem po Odrze, wizyta w ogrodzie botanicznym czy wycieczka szlakiem wrocławskich krasnali, super atrakcja zwłaszcza dla najmłodszych.

Weekend czy dłuższy pobyt we Wrocławiu to bardzo dobra propozycja spędzenia niezapomnianego czasu. Zapraszamy do zatrzymania się w Savoy Wrocław – obiekcie Centrum Usług Logistycznych, który jest usytuowany w niedalekiej odległości od rynku, dworca PKP, PKS i dobrze skomunikowany z pozostałymi częściami miasta. Jest przeznaczony dla Gości ceniących sobie spokój i rodzinną atmosferę. W ofercie są pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe z łazienkami i TV, a w cenie noclegu pyszne śniadanie.

Wrocław to jedno z tych miast na mapie Polski, które zdecydowanie warto odwiedzić, by poczuć jego klimat. Do zobaczenia!

 

Dominika Koprowska

Dział Marketingu CUL

Nasze najlepsze oferty

mobile nav bg
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij