Centrum Usług Logistycznych
Lokalizacja
Morze
Dziwnów
Jurata
Szczecin
Świnoujście
Ustka
Góry
Polańczyk
Szklarska Poręba
Zakopane
Miasta
Poznań
Warszawa
Wrocław
Dowolna lokalizacja
Przyjazd
Wyjazd
Dorośli
1 dorosły
2 dorosłych
3 dorosłych
4 dorosłych
Dowolna liczba
Dzieci
1 dziecko
2 dzieci
3 dzieci
Bez dzieci
Relaks w Dziwnowie

Relaks w Dziwnowie

  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności
30 czerwca 2022

Ten nieduży kurort zlokalizowany w zachodniej części Pomorza to idealne miejsce dla potrzebujących spędzić czas nieco spokojniej. Dziwnów jest pięknie usytuowany nad samym morzem, w otoczeniu urokliwej zieleni i wzdłuż czystej, szerokiej plaży.

Plażę oddziela od miasta pasmo wydm, na których znajduje się nowoczesna promenada spacerowa. Można tu przysiąść na jednej z wielu ławeczek i podziwiać krajobraz Morza Bałtyckiego, a wieczorem cudowne zachody słońca. Idealnym miejscem dla miłośników wędkarstwa są falochrony wybudowane przy ujściu rzeki Dziwny w zachodniej części plaży.

Na urokliwe spacery można się wybrać do Parku Zdrojowego, w którym wiele drzew to pomniki przyrody. Znajduje się tu Jezioro Martwa Dziwna, które jest objęte programem ochronnym „Natura 2000” z uwagi na wiele rzadkich i chronionych gatunków zwierząt i roślin. Warto również odwiedzić Nautica Park – Morskie Centrum Nauki w Dziwnowie. Można tam zobaczyć wystawę przedstawiającą faunę i florę typową dla Bałtyku, wykonać ciekawe eksperymenty, poznać wiele faktów z historii Dziwnowa i całej okolicy oraz odkryć bardzo interesujące tajemnice tego rejonu.

Dość widowiskową atrakcją, która cały czas budzi zainteresowanie, jest most zwodzony. Został zbudowany w połowie XX wieku, a jego konstrukcja pozwala na odchylanie do góry jednego przęsła, aby umożliwić przepłynięcie statkom, żaglówkom czy kutrom. Co ciekawe, most
został pokazany w jednym z odcinków kultowego serialu „Czterej pancerni i pies”.

W Dziwnowie przy ulicy Reymonta znajduje się Aleja Gwiazd Sportu. Można tam zobaczyć miedziane repliki medali zdobytych przez naszych zasłużonych sportowców. Co roku, podczas Festiwalu Gwiazd Sportu, są odkrywane kolejne trofea. Interesująca może być również wizyta w Parku Miniatur Latarni Morskich i Kolejek. Zobaczymy w nim miniatury latarni morskich w skali 1:10, a także repliki lokomotyw, wagonów kolejowych i parowozów, które jeżdżą po rozbudowanych trasach mini kolei.

Dobrze jest zatrzymać się w Dziwnowie nieco dłużej i skorzystać z tak licznych atrakcji lub po prostu odpocząć od codziennych spraw. Zapraszamy do ośrodka wypoczynkowego CUL usytuowanego bezpośrednio przy plaży, do której prowadzi prywatne zejście. Na terenie ośrodka możemy wypoczywać w domkach letniskowych przystosowanych dla maksymalnie 6 osób lub pokojach jedno-, dwu- lub trzyosobowych. W ośrodku działa stołówka, w której serwowane są smaczne, domowe posiłki – śniadania i obiadokolacje. Do dyspozycji gości są boisko do siatkówki, asfaltowy kort tenisowy oraz plac zabaw dla dzieci. Ośrodek CUL w Dziwnowie zaprasza od maja do końca września.

Urokliwy Dziwnów zaprasza do spędzenia tu miłego czasu.

Dominika Koprowska
Dział Marketingu CUL

OW w Dziwnowie
ul. Kaprala Koniecznego 13
72-420 Dziwnów
dziwnow.cul.com.pl

Recepcja i rezerwacja:
Tel: +48 91 38 13 607; +48 504 315 703

Nasze najlepsze oferty

mobile nav bg
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij