Centrum Usług Logistycznych
Lokalizacja
Morze
Dziwnów
Jurata
Szczecin
Świnoujście
Ustka
Góry
Polańczyk
Szklarska Poręba
Zakopane
Miasta
Poznań
Warszawa
Wrocław
Dowolna lokalizacja
Przyjazd
Wyjazd
Dorośli
1 dorosły
2 dorosłych
3 dorosłych
4 dorosłych
Dowolna liczba
Dzieci
1 dziecko
2 dzieci
3 dzieci
Bez dzieci
Wszędzie dobrze, ale w domku najlepiej

Wszędzie dobrze, ale w domku najlepiej

  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności
19 czerwca 2023

Historia domków letniskowych w Polsce sięga początków XX wieku, kiedy zamożni Polacy zaczęli budować letnie rezydencje na wsi lub nad morzem. Domki te były stawiane w tradycyjnym polskim stylu, z dachami krytymi strzechą i drewnianymi wnętrzami, i służyły jako miejsca wypoczynku i rekreacji w okresie wakacyjnym.

Podczas II wojny światowej wiele z tych domków zostało zniszczonych lub opuszczonych i dopiero w latach 60. polski rząd zaczął inwestować w budowę nowych domków letniskowych w ramach planu promocji turystyki krajowej. Ustanowiono program, którego celem była budowa ośrodków wypoczynkowych i domków letniskowych wzdłuż wybrzeża Bałtyku, z naciskiem na zapewnienie przystępnych cenowo i wygodnych noclegów rodzinom robotniczym.

Budowane w tym czasie domki letniskowe były często prostymi, jednoizbowymi konstrukcjami, drewnianymi lub murowanymi, usytuowanymi na terenach leśnych lub nadmorskich. Używane były głównie przez polskie rodziny na letnie wakacje, a wiele z nich było własnością spółdzielni lub firm, które zarządzały nieruchomościami i świadczyły podstawowe usługi, takie jak sprzątanie i konserwacja.

Po upadku komunizmu w 1989 r. polska branża turystyczna przeszła istotne zmiany, a rynek domków letniskowych prężnie się rozwinął. Osoby prywatne zaczęły budować i wynajmować domki letniskowe, a wiele istniejących nieruchomości zostało wyremontowanych i zmodernizowanych, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na komfortowe i stylowe zakwaterowanie.

W dzisiejszych czasach domki letniskowe cieszą się wciąż dużą popularnością wśród turystów w Polsce. Jednym z największych plusów pobytu na kempingu jest możliwość ciągłego obcowania z naturą, gdyż zlokalizowane są one przeważnie w malowniczych miejscach o niepowtarzalnym charakterze.

Domki dają poczucie prywatności i odosobnienia, którego na próżno szukać w zatłoczonych hotelach i kurortach. Zapewniają przestrzeń do relaksu i odprężenia bez obawy, że przeszkadzamy innym gościom lub personelowi.

Wakacje w domku letniskowym mogą być ciekawą alternatywą dla pobytu w hotelu, zwłaszcza dla rodzin z ograniczonym budżetem. Dzięki dobremu stosunkowi jakości do ceny, pobyt w domku letniskowym z rodziną lub grupą przyjaciół jest opłacalnym sposobem na spędzenie wakacji bez konieczności rozbijania banku.

Urlop w domkach kempingowych daje też mnóstwo okazji do integracji – nie dość, że jesteśmy cały czas z rodziną, wzmacniamy relacje i budujemy więzi, to możemy też nawiązać nowe znajomości. Okazuje się, że przyjaźnie zawiązane podczas wspólnego plażowania, na grillu, boisku, czy w lokalnej stołówce, potrafią być silne i trwać latami.

Sezon wiosenno-letni to czas, gdy wiele osób pragnie uciec od zgiełku codziennego życia i zrelaksować się w spokojnym otoczeniu. Doskonałym sposobem na osiągnięcie tego celu jest wypoczynek w domkach letniskowych spod szyldu Centrum Usług Logistycznych, w dwóch nadmorskich miejscowościach – w Ustce i Dziwnowie.

Atutem ośrodków jest przede wszystkim ich lokalizacja - zarówno Morskie Uroczysko w Ustce, jak i OW w Dziwnowie położone są w malowniczej okolicy tuż przy plaży, co stwarza idealne warunki do relaksu i odpoczynku. Uroczysko znajduje się w pięknym sosnowym lesie nad samym morzem, Dziwnów dysponuje własnym zejściem na plażę. W ofercie są domki w dwóch standardach – z łazienkami lub bez, niektóre świeżo po remoncie. Z myślą o bardziej wymagających gościach w Dziwnowie przygotowano domki imienne o podwyższonym standardzie – wolno stojące, dobrze wyposażone, z własnym tarasem i parkingiem. Wszystko w zależności od oczekiwań i budżetu jakim dysponujemy.

W obydwu miejscach działa stołówka serwująca obfite posiłki oraz strefa relaksu – boiska, kort tenisowy, miejsca do grillowania  i place zabaw dla dzieci. Ośrodki funkcjonują od maja do końca września, ale cieszą się dużym zainteresowaniem – jest spora grupa osób, które od lat przyjeżdżają w to samo miejsce. Warto mieć to na uwadze i zarezerwować pobyt z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

OW w Dziwnowie

ul. Kaprala Koniecznego 13

72-420 Dziwnów

Tel.: +48 91 38 13 607, +48 504 315 703

E-mail: recepcja.dziwnow@cul.com.pl

www.dziwnow.cul.com.pl

 

OW Morskie Uroczysko w Ustce

Uroczysko 1

76-270 Ustka

Tel.: +48 59 815 27 19

E-mail: ustka@cul.com.pl

cul.com.pl/obiekty/ow-morskie-uroczysko-w-ustce

Nasze najlepsze oferty

mobile nav bg
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij