Centrum Usług Logistycznych
Lokalizacja
Morze
Dziwnów
Jurata
Szczecin
Świnoujście
Ustka
Góry
Polańczyk
Szklarska Poręba
Zakopane
Miasta
Poznań
Warszawa
Wrocław
Dowolna lokalizacja
Przyjazd
Wyjazd
Dorośli
1 dorosły
2 dorosłych
3 dorosłych
4 dorosłych
Dowolna liczba
Dzieci
1 dziecko
2 dzieci
3 dzieci
Bez dzieci
Nad Bieszczadzkim Morzem

Nad Bieszczadzkim Morzem

  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności
08 września 2022

Polańczyk to przepiękne miejsce usytuowane nad zachodnim brzegiem Jeziora Solińskiego. Wypoczynek tu jest bardzo dobrą propozycją dla osób, które lubią połączenie gór i wody. Nie bez kozery Solina nazywana jest „Bieszczadzkim Morzem”.

Uzdrowisko i jego okolice mają bogatą ofertę turystyczną i rekreacyjną, które pozwalają urozmaicić czas wypoczynku. Jezioro Solińskie można opłynąć, wybierając się w jeden z rejsów. Warto również odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości. Miejsce to ma bowiem bardzo ciekawą historię. Pierwotnie był to drewniany obiekt, dopiero w 1909 r. powstał obecny budynek. Ponieważ jest usytuowany na granicy wpływów kościoła katolickiego i prawosławnego, ze względu na przenikanie się kultur, do 1948 r. był współdzielony przez wyznawców obydwu wyznań, by ostatecznie pozostać w rękach katolików. W kościele znajdują się piękny zabytkowy ołtarz z cudownym obrazem oraz XIX-wieczna dzwonnica.

Polańczyk to również liczne ścieżki spacerowe. Zwłaszcza trzy z nich są bardzo popularne: „Perła Polańczyka”, „Cypel Polańczyka” i „Zielone wzgórza nad Soliną”. Prowadzą przez piękne punkty widokowe i najciekawsze miejsca w okolicy. Koniecznie trzeba zobaczyć też amfiteatr na tle Jeziora Solińskiego. Kto wie, może akurat trafimy na jedną z wielu organizowanych tam imprez? Z kolei głodni adrenaliny wczasowicze powinni odwiedzić park linowy „Lemur”. Przygotowano tu 9 tras, w tym te dla najmłodszych. Park jest czynny sezonowo, od początku maja do końca września.

Poza Polańczykiem obowiązkowym punktem na mapie wycieczek jest zapora w Solinie, będąca jednocześnie elektrownią wodną. To największa zapora w Polsce, na której w 2015 r. powstał nietypowy mural przedstawiający zwierzęta żyjące w Bieszczadach. Poza tym 1 lipca 2022 r. Polskie Koleje Linowe otworzyły 1,5-kilometrową kolej gondolową prowadzącą ze stacji Plasza na Górę Jawor. Sam przejazd trwa 5 minut, a do dyspozycji turystów jest 25 gondoli mieszczących po 8 osób. Na górze czeka wiele atrakcji, takich jak wieża widokowa z kawiarnią, przeszklony chodnik, czyli skywalk, oraz karczma utrzymana w regionalnym stylu.

Inne bieszczadzkie atrakcje to wycieczka koleją wąskotorową znajdującą się w Majdanie k. Cisnej, słynny Kamień Leski w Glinnem, zwany również Kamieniem Diabła, Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych oraz liczne trasy spacerów i wspinaczek górskich. Bieszczady to także dobre miejsce dla rowerzystów i miłośników podróżowania na motocyklu.

Wybierając się do Polańczyka, można się zatrzymać w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Jawor. Dostępne są tu pokoje 1-4-osobowe i apartamenty, wszystkie wyposażone w łazienki i telewizory. W ofercie dla Gości znajduje się pyszne domowe wyżywienie (śniadania i obiadokolacje). Obiekt jest doskonale usytuowany – vis-a-vis Jeziora Solińskiego i amfiteatru.
Bieszczady mają swój niepowtarzalny urok, dają moc zielonej energii i bije od nich spokój. Dlatego wszyscy strudzeni codzienną gonitwą powinni tu dotrzeć po chwilę wytchnienia. Serdecznie zapraszamy!

Dominika Koprowska
Dział Marketingu CUL

 
OSW Jawor
ul. Zdrojowa 21
38-610 Polańczyk
tel.: 13 469 20 31, 601 249 761

 

Nasze najlepsze oferty

mobile nav bg
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij