Centrum Usług Logistycznych
Lokalizacja
Morze
Dziwnów
Jurata
Szczecin
Świnoujście
Ustka
Góry
Polańczyk
Szklarska Poręba
Zakopane
Miasta
Poznań
Warszawa
Wrocław
Dowolna lokalizacja
Przyjazd
Wyjazd
Dorośli
1 dorosły
2 dorosłych
3 dorosłych
4 dorosłych
Dowolna liczba
Dzieci
1 dziecko
2 dzieci
3 dzieci
Bez dzieci
Spacerem po Mokotowie

Spacerem po Mokotowie

  1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Szczegóły aktualności
20 marca 2023

Warszawa to miasto pełne uroku, kalejdoskop historii i kultury. Jest jak miasto w mieście, wielowątkowa opowieść, którą za każdym razem można czytać na nowo. Jedną z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych dzielnic stolicy jest Mokotów, położony w południowo-centralnej części miasta. Mokotów to doskonały przykład miejsca, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, gdzie stare historyczne budynki sąsiadują z nowoczesnymi biurowcami i osiedlami mieszkaniowymi.

Planując wizytę w Warszawie, Mokotów z pewnością powinien znaleźć się na liście miejsc do zobaczenia. To dzielnica, w której każdy znajdzie coś dla siebie, od zabytków po nowoczesne miejsca rozrywki, od pięknych parków po tętniące życiem centra handlowe. A na rozpoczęcie mokotowskiej przygody nie ma lepszego miejsca niż Karat.

Zlokalizowany w przepięknej części Mokotowa Karat to kameralny obiekt noclegowy, będący jednocześnie siedzibą zaprzyjaźnionego Centrum Usług Logistycznych. Hotelik znajduje się w sercu dzielnicy, w otoczeniu zabytkowych willi, urokliwych uliczek i przytulnych kawiarni. Karat oferuje Gościom 34 wygodne pokoje z łazienkami oraz restaurację serwującą śniadania. Posiłki wliczone są w cenę noclegu, a te, jak na warszawskie warunki, są bardzo konkurencyjne. Dzięki znakomitej lokalizacji Karat stanowi rewelacyjną bazę wypadową dla wszystkich odwiedzających Warszawę. Ponadto jest dobrze skomunikowany z transportem publicznym i głównymi drogami, co znacznie usprawnia eksplorowanie miasta.

Po zakwaterowaniu w Karacie czas rozpocząć zwiedzanie Mokotowa. Jedną z najważniejszych atrakcji w okolicy jest Pałac na Wodzie, położony w malowniczych Łazienkach Królewskich. Pałac został zbudowany w XVII wieku i był letnią rezydencją polskich monarchów. Dziś mieści się w nim muzeum z bogatą kolekcją europejskiego malarstwa, rzeźby i rzemiosła artystycznego. Na uwagę zasługuje też okazały Pałac Królikarnia – dawny zwierzyniec z czasów saskich, dziś siedziba Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego.

Kolejną atrakcją Mokotowa jest Muzeum Geologiczne, ulokowane w pięknym zabytkowym gmachu z lat dwudziestych. W zbiorach muzeum znajdują się szkielety mamuta i nosorożca, tropy dinozaurów i tysiące innych ciekawych eksponatów. Tuż obok, na terenie zakładu karnego przy ul. Rakowieckiej, mieści się Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, gromadzące pamiątki związane z powojenny podziemiem antykomunistycznym i organizacjami niepodległościowymi.

W poszukiwaniu wytchnienia, warto udać się do Ogrodu Botanicznego, w którym znajduje się ponad 10 000 gatunków roślin, w tym rzadkie i egzotyczne gatunki z całego świata. Mokotów to jedna z bardziej zielonych dzielnic Warszawy, toteż do wyboru jest kilka innych tego typu miejscówek, w tym Park Morskie Oko, Park Arkadia, Park Dreszera czy Pole Mokotowskie. Świetne miejsca na spędzenie relaksującego popołudnia w otoczeniu przyrody.

Bardzo modnym wśród warszawiaków miejscem jest legendarne Kino Iluzjon, perełka powojennego modernizmu. W zabytkowym kinie studyjnym wyświetlana jest zarówno klasyka, jak i nowości, odbywają się tam też pokazy specjalne, przeglądy i festiwale filmowe. Na miejscu działa mała klimatyczna kawiarnia. Kontynuując wątek kinematograficzny, warto udać się na ulicę Chełmską, przy której mieści się Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, również otwarta dla zwiedzających.

To właśnie u zbiegu ulic Belwederskiej i Chełmskiej znajduje się Restauracja Lotos – relikt przeszłości i  kultowa jadłodajnia z czasów PRL-u, której wnętrza możemy kojarzyć z wielu polskich filmów. W Lotosie czas się zatrzymał, dlatego w karcie znajdziemy to samo co 40 lat wcześniej - tatara, śledzie i meduzę z lornetą, czyli galaretkę z nóżek i dwa kieliszki wódki. Na próżno szukać tu kulinarnych nowinek. Do Lotosu przychodzi się poznać dawną Warszawę, poczuć unikalną atmosferę i sentymentalny smak minionej epoki.

Podsumowując, Mokotów to dzielnica o bogatej historii i kluczowej roli na mapie stolicy. Wymienione atrakcje to zaledwie niewielka część tego, co okolica ma do zaoferowania odwiedzjącym. Dzięki zabytkom, pięknym parkom, stylowym rezydencjom i doskonałym restauracjom, Mokotów uosabia to, co najpiękniejsze w Warszawie. A jeśli szukasz najlepszego miejsca do rozpoczęcia swojego mokotowskiego spaceru, Karat jest właśnie dla Ciebie.

 

Karat

ul. Słoneczna 37

00-789 Warszawa

+48 22 601 06 20 (21)

+48 504 315 825

karat@cul.com.pl

www.karat.cul.com.pl

Nasze najlepsze oferty

mobile nav bg
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij